World Duty Free transformeert samenwerking met Luxottica

06/29/2011 at 11:19 am | Marieke | Geen reacties

WDF logo‘Wij hebben maar één kans om de markt te raken, dus als we het verkeerde product in huis hebben, dan verkopen we niks’, vertelt Dan Curran, head of Supply Chain bij World Duty Free, de retailorganisatie bekend van de belastingvrije artikelen op luchthavens. Curran vertelde tijdens de Retail & CPG Supply Chain Summit in Londen op 20 juni over hun prijswinnende samenwerking met Luxottica, die leidde tot kortere doorlooptijden, verbeterde verkoopvolumes en verhoogde schapbeschikbaarheid.

World Duty Free heeft 90 winkels op vliegvelden in het Verenigd Koninkrijk en is de belangrijkste retailer bij de Eurotunnel. Het bedrijf heeft een range van 16.000 SKU’s in 21 categorieën variërend van drank, tabak, geuren, cosmetica en sieraden.

De tradionele samenwerking met brillenleverancier Luxottica verliep op zijn zachtst gezegd nogal stroef. ‘De order fullfillment rate was 74 procent, de schapbeschikbaarheid 71 procent, er was een orderdoorlooptijd van vier maanden en we moesten onze selectie maken voordat het seizoen begon’, illustreert Curran de problemen in cijfers. ‘Eén op de twee klanten vliegt maar één à twee keer per jaar. Als we een klant missen, doordat het product er niet is, dan missen we ze voor het gehele jaar.’

Collaborative planning
‘Dit werkte zo natuurlijk niet’, vervolgt Curran. World Duty Free is daarom met Luxottica om tafel gegaan. Het vond de oplossing in collaborative planning en forecasting. In plaats van te produceren op order, wordt er nu geproduceerd op basis van de forecast; in plaats van bestellen op basis van de forecast wordt er nu besteld op basis van verkopen. Wekelijks zijn er kleinere orders en leveringen.

Met het delen van data en gezamenlijk voorspellen werd de orderdoorlooptijd teruggebracht van vier maanden naar tien dagen. De voorraadhoogtes werden met vijftig procent teruggebracht en de cash flow steeg. De schapbeschikbaarheid verbeterde met twintig procent en uiteindelijk leverde het 25 procent meer verkopen op. ‘Onze klanten profiteren van onze verbeterde samenwerking.’

Award
World Duty Free en Luxottica kregen in 2010 voor hun samenwerking de Supply Chain Excellence Award  in de categorie ‘Team van het Jaar’. Curran geeft tot slot nog een laatste advies mee. ‘Zorg wel dat je eigen interne problemen zijn opgelost voordat je ook maar nadenkt over een echte samenwerking. We hebben er twee jaar over gedaan om onze eigen performance op te krikken.’

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • LinkedIn
  • Twitter
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Reacties zijn gesloten.