Peter Bakker, oud-topman van postbedrijf TNT, is sinds 1 juni ‘ambassadeur tegen de honger’ voor het wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties. Toen hij de positie accepteerde wist hij nog niet dat hij volop bezig zou zijn met aandacht vragen voor de hongersnood die nu 12 miljoen mensen in de Hoorn van Afrika bedreigt. Dat staat in het NRC Handelsblad van 4 augustus 2011.
Het ambassadeurschap houdt meer in dan een erepositie voor een afzwaaiend CEO die zijn hart wil laten spreken. Hij besteedde reeds tien dagen aan het bellen met grote bedrijven om hun hulp te vragen en daar gaat hij voorlopig mee door. ‘En ik word geraadpleegd voor logistieke problemen.’
Volgens Bakker beginnen veel bedrijven fondsenwervingen. ‘Logistieke bedrijven die hebben samengewerkt om vluchten uit te voeren na de aardbeving in Haïti en bij de overstromingen in Pakistan, doen dat nu weer. DSM heeft een extra partij fortified food [speciaal voedsel met extra hoge voedingswaarde, red.] geproduceerd. Daar is nu een groot tekort aan’, zegt Bakker.
‘Bij de meeste rampen wordt graan uitgedeeld, maar nu zijn vooral kinderen jonger dan vijf jaar getroffen. Zij zijn zwaar ondervoed, en als dat een paar weken aanhoudt lopen zij blijvende hersenbeschadigingen op. Ik niet exact hoeveel de bedrijven uiteindelijk geven, want ik stook alleen het vuurtje op, maar ik zie goede dingen’, aldus Bakker.





Inventory Management
Supply Chain Consulting
DSV Solutions
Involvation
MP Objects
Recruitment & Consultancy
SAS, leverancier van business intelligence
Fouth Party Logistics (4PL) Freight & Carrier Management
Goodman
KPMG
Supply Chain Optimization
Groenwout
Riverland
Auto-ID & RFID
Dossier Ketenversnelling
Dossier Supply Chain Consultancy
Duurzaamheid, retourlogistiek & Cradle-to-cradle
ERP & supply chain software
Lean en Six Sigma
Logistiek & industrieel vastgoed
Logistiek dienstverlening
Oost-Europa & Turkije
Risk management & security
Sales & Operations Planning
Sourcing & procurement
Voorraadmanagement
Werkkapitaal & supply chain finance
Inkopers-Cafe
onderzoek van DPA Supply Chain
De vacaturesite voor SCM'ers
Supply Chain Movement
Supply Chain Professional