Supply chain software voor Nederland in kaart

10/13/2010 at 8:28 am | admin | 2 reacties

SCM IT Subway Map version 2 (2010)Wat zijn de belangrijkste ontwikkelingen op gebied van supply chain software in Nederland? Met de tweede versie van de IT-metrokaart geeft Supply Chain Magazine weer hoe het Nederlandse speelveld van leveranciers er momenteel uitziet.

Transport Execution
In vergelijking met de metrokaart van vorig jaar zijn twee metrolijnen toegevoegd, die allebei nog niet hun eigen plek en benaming hebben bij de IT-analisten zoals Gartner. Douanesoftware, in het Engels vaak aangeduid als Duty Management System, bestaat al wel een aantal jaren. Maar het belang van deze functionaliteit neemt de laatste tijd enorm toe, wat leidt tot meer implementaties.

Een absoluut nieuw segment dat op deze kaart een eigen metrolijn heeft gekregen, is die van Shipment & Transport Execution Platforms. Dit is eigenlijk een nieuwe, nog niet algemeen geaccepteerde verzamelnaam van oplossingen die de afgelopen jaren ontstaan zijn voor verladers om beter grip op verschillende, uiteenlopende transporteurs te krijgen. ShipitSmarter is bijvoorbeeld een inkoopsysteem van transport. Ticontract is een gespecialiseerde e-sourcing-oplossing voor transport en logistieke tenders en het beheren van tarieven en contracten. Transwide omvat een heel range van producten om verladers en vervoerders met elkaar te laten communiceren over planning en uitzonderingen en documenten te verzenden.

Een aanpassing van een naam betreft de metrolijn Inventory Optimization. Hiermee wordt duidelijk gemaakt dat voorraadoptimalisatie met behulp van wiskundige algoritmes en statistische modellen een duidelijk specialisme is ten opzichte van het algemene voorraadmanagement, veelal een onderdeel van een Warehouse Management Systeem.

Weinig overnames
In vergelijking met de periode voor de economische crisis zijn er maar weinig overnames te bekennen. De belangrijkste overname afgelopen jaar was toch wel die van het Amerikaanse i2 Technologies, de laatste beursgenoteerde specialist op gebied van supply chain software, door JDA, leverancier van Enterprise Resource Planning (ERP) voor de retail. De overname van de Nederlandse leverancier van douanesoftware Minihouse door Kewill, de Engelse speler op gebied van Warehouse en Transport Management, is de tweede belangrijke.

Een opvallend strategische koerswijziging is dat softwaregigant SAP sinds dit jaar nu ook complementaire software van derden (o.a. Every Angle en SmartOps) verkoopt. Hierbij geeft SAP eindelijk toe dat hun software niet over alle denkbare functionaliteit beschikt.

Een laatste toevoeging op de metrokaart is het afbeelden van implementatiepartners die aan specifieke leveranciers van eigen software zijn gelieerd. Grote internationale leveranciers gebruiken lokale spelers voor het installeren van hun software. Op de kaart staan alleen de grotere implementatiepartners in Nederland afgebeeld.

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • LinkedIn
  • Twitter
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

2 reacties

  1. Dit is een prima kaart, maar ik mis nog een lijntje. Een ontwikkeling die snel groeit is de zogenaamde Freight Audit & Information (Payment) services. Transport factuur controle, claim afhandeling, kosten allocatie, betaling en zichtbaarheid. Deze service is een 10tal jaar geleden uit de VS komen overwaaien en ontwikkeld zich sterk in Europa op het moment. Een zeer specialistische tak van sport binnen supply chain management en nog een relatief onbekende dienst in Europa. Misschien een toevoeging voor versie 3.0.

Laat een reactie achter,

Plaats geen reacties die kwetsend kunnen zijn en blijf binnen het onderwerp. Uw emailadres wordt niet getoond.



Website