Drogisterijketen DA heeft een aantal slechte jaren achter de rug, maar maakt sinds vorig jaar weer een bescheiden winst. Gert Bos, directeur Logistiek DA Retail, deed tijdens de drukbezochte klantendag van Slimstock in Baarn op 24 maart zijn volledige verhaal over de reorganisatie in de supply chain, sinds zijn aantreden in 2008.
In de drie jaar dat Bos werkzaam is bij DA Retail is er een hoop veranderd. Nadat DA in 2007 werd gered door nieuwe investeerders, werd in 2008 niet alleen het hoofdkantoor maar werden ook de logistieke activiteiten gecentraliseerd in Zwolle. Het distributiecentrum in Den Bosch werd gesloten, terwijl het distributiecentrum in Zwolle werd verbouwd en pick-to-light werd ingevoerd.
In datzelfde jaar implementeerde DA ook Slim4 van Slimstock, software voor forecasting en inventory management. ‘Er zat teveel geld vast in hoge voorraad bij een te lage servicegraad. Er waren zeven mensen nodig voor 8000 artikelnummers. We hadden een kast vol advies, maar ik heb Slimstock gebeld want die kende ik vanuit mijn vorige baan´, vertelt Bos, die hiervoor 7 jaar bij Quantore Europe werkte. Door de inzet van Slim4 werd 25 procent kapitaal vrijgemaakt uit voorraad en een beschikbaarheid van meer dan 95 procent gerealiseerd. ‘Mensen die je kent en die het al een keer gedaan hebben, kunnen je toch het beste advies geven’, meent Bos.
Daarna volgde in 2009 de overname van Brocacef door DA en de integratie daarvan in Drogistenunie, een van de werkmaatschappijen van DA. Bos: ´Er bleken veel inefficiente transportroutes te zijn. Om de werkverdeling gelijkmatiger te verdelen zijn we sommige winkels op een andere dag gaan beleveren.´ Vorig jaar maakte DA voor het eerst weer een bescheiden winst.
Nieuwe functionaliteit
Gedurende de dag konden Slimstock-klanten alles horen over nieuwe functionaliteit in versie 4.4, functionaliteit die in ontwikkeling is en tevens aangeven wat er nog op hun verlanglijstje staat. In 2010 Slimstock haalde 55 nieuwe klanten binnen. Slimstock heeft naar eigen zeggen de ambitie om zijn positie als Europees marktleider te versterken en beoogt bovendien een bron van kennis te zijn. ´De mate waarin we in staat zijn om kennis te borgen bepaalt het succes´, aldus Slimstock-directeur Eric van Dijk.
In 2009 publiceerde Supply Chain Magazine een uitgebreid artikel over de reorganisatie bij DA Retail.
> Klik hier om het te lezen





Inventory Management
Supply Chain Consulting
DSV Solutions
Involvation
MP Objects
Recruitment & Consultancy
SAS, leverancier van business intelligence
Fouth Party Logistics (4PL) Freight & Carrier Management
Goodman
KPMG
Supply Chain Optimization
Groenwout
Riverland
Auto-ID & RFID
Dossier Ketenversnelling
Dossier Supply Chain Consultancy
Duurzaamheid, retourlogistiek & Cradle-to-cradle
ERP & supply chain software
Lean en Six Sigma
Logistiek & industrieel vastgoed
Logistiek dienstverlening
Oost-Europa & Turkije
Risk management & security
Sales & Operations Planning
Sourcing & procurement
Voorraadmanagement
Werkkapitaal & supply chain finance
Inkopers-Cafe
onderzoek van DPA Supply Chain
De vacaturesite voor SCM'ers
Supply Chain Movement
Supply Chain Professional