Column Service: The Power House

05/8/2009 at 11:25 pm | admin | Geen reacties

StefdeBont DuoDoor Stef de Bont

2015: het winkellandschap in Nederland is drastisch veranderd. Hippe boetiekjes en delicatessenzaken domineren het straatbeeld. Op de mooiste A-locatie van elke winkelstraat vinden we een hippe zaak genaamd The Power House. Een man van 47 stapt er naar binnen.

De zaak is ruim opgezet en er klinkt relaxte muziek. Achter de ruime balie staan hippe en uiterst vriendelijke jonge mensen. De man kijkt om zich heen. In een hoek staan drie tienermeisjes films te downloaden op hun iPod.

Een oudere vrouw wordt vriendelijk en deskundig geholpen met de installatie van haar nieuwe telefoon die ze online heeft gekocht. Opgelucht roept ze dat ze het apparaat nu wel begrijpt.

Een jonge zakenman vertelt dat zijn iMac niet meer werkt. De laptop blijft wordt direct gerepareerd. Over een half uur zal de reparatie klaar zijn. De zakenman besluit erop te wachten en leest onder het genot van een cappuccino zijn e-mail op een van de vele iMac’s die de winkel rijk is.

Een andere klant loopt met een grote zak vol lege printer-cartridges naar een soort flessenmachine. Hij voert een groene pas in en stopt de cartridges een voor een in de machine. Daarna klinkt een stem; de man kan zijn pas terugnemen en heeft honderd nieuwe green miles verdiend.

Aan de linkerwand hangt een rek met daarin allemaal keurig verpakte telefoons. Boven het rek hangt een bord met de tekst ‘Second Life, Second Value’. De 47-jarige man loopt langs het rek en herkent veel van de modellen. Het zijn modellen die een half jaar geleden helemaal hip waren. Het valt hem op dat de prijs van de telefoons gemiddeld 50 procent lager is dan de prijs van de modellen die nu in de mode zijn. ‘Het zijn refurbished mobieltjes’, zegt een vriendelijke winkelmedewerker opeens. ‘Tweedehandjes die we weer helemaal hebben opgelapt. Veel mensen van uw leeftijd vinden dit nog prima toestellen. U gebruikt waarschijnlijk toch niet alle mogelijkheden op de nieuwste modellen. Zullen we eens een mooie voor u uitzoeken?’

Even later rekent de man voldaan zijn nieuwe toestel af. Als hij zich omdraait hoort hij de winkelmedewerker vragen of hij nog niet even gratis zijn favoriete krant wil printen.

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • LinkedIn
  • Twitter
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Laat een reactie achter,

Plaats geen reacties die kwetsend kunnen zijn en blijf binnen het onderwerp. Uw emailadres wordt niet getoond.



Website