Arthur Tideman over corruptie in China

03/16/2011 at 4:48 pm | Marieke | Geen reacties

Arthur-Tideman‘Het is bijna onmogelijk om je helemaal aan corruptie te onttrekken, al is dat wel ons beleid. Zo hebben we de brandblussers bij de neef van de brandweercommissaris aangeschaft, omdat we anders een licentie simpelweg niet hadden gekregen’, dat zegt Arthur Tideman (31), supply chain manager van industrieel ontwerpkantoor Ask4Me, in de Intermediair van 11 maart 2011.

Intermediair brengt een artikel over expats in een dictatuur. In het beste geval betekent dat volgens de auteurs onbetrouwbare kranten lezen en een beetje op je woorden letten. Op zijn slechtst: mond dicht tegen locals en niet van de compound af.

Tideman, die sinds 2005 in China zit, zegt met Chinezen vrij over politieke kwesties te kunnen praten. ‘Alleen Taiwan en Tibet zijn gevoelige onderwerpen. De Chinese middenklasse spreekt zelf ook best kritisch over lokale overheden. Ze mopperen bijvoorbeeld gerust op lelijke kunstprojecten waaraan hun belastingcenten worden gespendeerd.’

> Lees het artikel van Intermediair

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • LinkedIn
  • Twitter
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Reacties zijn gesloten.