Aanpak transportcriminaliteit leidt tot verplaatsing probleem

09/8/2011 at 8:29 am | Marieke | Geen reacties

De transportcriminaliteit verplaatst zich naar onbeveiligde locaties. In de eerste helft van dit jaar werd 611 keer aangifte gedaan van ladingdiefstal volgens cijfers van het Korps landelijke politiediensten (KLPD). Ondanks de vele maatregelen en inspanningen stijgt het aantal aangiftes landelijk licht en worden vervoerders nog steeds getroffen door de transportcriminaliteit.  Dat meldt het Financieele Dagblad op 2 september 2011.

Wim Bosman in ’s-Heerenberg bood vorig jaar een lading aan bij een ondervervoerder die nep bleek te zijn. ‘Een hele zending flatscreens bleek zoek’, zegt Maarten de Grauw, hoofd van de verzekeringsafdeling bij de transporteur.Naast Wim Bosman werden nog tien andere vervoerders gedupeerd, voor in totaal zo’n 1 miljoen euro.

Transporteur Wim Bosman nam zelf maatregelen. Het legde een lijst aan van bonafide ondervervoerders. ‘De controles kosten ons 12.000 euro per jaar. We moeten wel, anders geven verzekeraars geen dekking.’ Ook vervoert Wim Bosman geen sigaretten meer. ‘Die zijn zo gewild, het risico is te groot.’Kostbare goederen worden bij voorkeur in speciale stevige trailers vervoerd.

Voorts namen verzekeraars het initiatief tot het certificeren van parkeerplaatsen. Inmiddels zijn 25 parkeerplaatsen veilig bevonden. En sinds eind mei kent het Openbaar Ministerie een landelijk officier van justitie die speciaal is belast met transportcriminaliteit, Olav Beckers.

Secure lane
De meeste ladingdiefstallen vinden plaats in Brabant en Limburg. Sinds dit jaar is een interventieteam actief van de bovenregionale recherche in Zuid-Nederland en er werd een ‘secure lane’ aangelegd: langs de hoofdroute van de Rotterdamse haven naar Duitsland (A16, A58 en A67) zijn camera’s geplaatst op kwetsbare plekken als bedrijventerreinen en parkeerplaatsen. De camera’s zijn aangesloten op een netwerk, dat in contact staat met de politie. De investering bedroeg 2,3 miljoen euro. De ‘secure lane’ is succesvol, aldus een recent rapport van de betrokken stuurgroep. Het aantal incidenten daalde van 74 naar 4 per jaar. Maar een ‘waterbed-effect’ is waarneembaar.

>Lees meer over transportcriminaliteit

  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • LinkedIn
  • Twitter
Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Reacties zijn gesloten.